Publikováno

Šatní skříň s posuvnými dveřmi a její výhody

Běžné šatní skříně řeší řadu problémů při ukládání oblečení nebo jiných věcí v domácnosti. Jak ovšem vyřešit i další zádrhele, který vyvstanou při umístění tohoto velkého kusu nábytku do pokoje? Ne vždy se podaří umístění skříně vyřešit tak, aby bylo maximálně komfortní a praktické zároveň. Určité potíže vznikají hlavně při otevírání klasických dveří u šatní skříně. Vyžadují velký prostor pro manipulaci navíc.

Jaké jsou hlavní výhody šatních skříní s posuvnými dveřmi?

  • skříň s posuvnými dveřmi můžete umístit i do místnosti, kam by se klasická skříň s běžným otevíráním nevešla. Takovou skříň můžete v klidu umístit i například do chodby nebo úzké předsíně.
  • posuvný mechanismus dveří poskytuje tichý a kvalitní mechanismus otevírání
  • posuvné dveře mohou být vybaveny zrcadlem, které poskytne další přidanou hodnotu navíc a už nebudete muset řešit zrcadlo zvlášť
  • šatní skříně s posuvnými dveřmi můžete modulárně přidávat k sobě a vytvořit si tak malou šatnu

Při výběru šatní skříně nezapomeňte na důkladné vyměření určeného prostoru. Prostor zaměříme nejen do šířky a délky, ale také do hloubky. Pozornost věnujeme také materiálovému zpracování. Šatní skříně je možné vybírat v celé řadě dekorů a obzvláště u materiálu z lamina je k dispozici nepřeberné množství barev a vyhotovení.