Publikováno

Vybíráme šatní skříň

Šatní skříně jsou standardní součástí našich domovů. Slouží k uskladnění oblečení, bot, sezónních potřeb a další věcí, které nemají být vystaveny lidskému oku. Jak vybrat tu správnou šatní skříň a na nic nezapomenout?

Rozměry šatní skříně

Nejdříve si uvědomíme, kde bude šatní skříň stát. Je potřebné zaměřit šířku, výšku a hloubku prostoru. Ve stísněném prostoru, kde není možné použít klasické dveře na pantech, vybíráme skříň s posuvnými dveřmi. Stejně tak nám může pomoci s manipulací s oblečením výsuvná šatní tyč. Podle toho, co plánujeme ve skříni uskladnit, vybíráme výšku. Pro kabáty a šaty by měla být skříň vyšší. Věnujme pozornost také síle jednotlivých polic. Slabé police se mohou časem pod tíhou věcí prohnout. Nejprodávanější šatní skříně jsou dvoudveřové a třídveřové.

Materiál šatní skříně

Dnes je možné vybírat z dvou hlavních materiálových skupin. Jedná se o lamino a masivní dřevo. Laminát je levnější materiál, nicméně nabízí nepřeberné množství barevných dekorů a dezénů. Jeho povrch se snadno udržuje a je celkem odolný. Masivní dřevo je sice dražší materiál, ale jedná se materiál klasický s dlouhou životností. Dřevo je možné snadno opravit a přírodní materiál nezatěžuje životní prostředí. Je vhodné nezapomenout na možnost vybavení dveří zrcadlem.

Vybavení šatní skříně

Podle toho, co plánujeme ve skříni uskladnit, vybíráme její vnitřní vybavení. Zabudovaná nebo výsuvná šatní tyč slouží pro kabáty nebo šaty. Klasické police by měly mít možnost polohování. Dále je možné skříň vybavit různými výsuvnými koši například na ponožky nebo držáky kravat.